Toplu SMS

Geri Dönüş Sağlamak İçin SMS En İyi Yol Mudur?

geri-donus-saglamak-icin-sms-en-iyi-yol-mudur-

Geri Dönüş Sağlamak İçin SMS En İyi Yol Mudur?

Şirketlerin SMS ile müşterilerine ulaşması oldukça kolay ve ucuz bir yöntemdir. Cep telefonları SMS uyumlu hale geldiğinden beri pazarlama stratejilerini SMS mesajları üzerine kuran şirketler hem zamandan hem de paradan oldukça büyük tasarruflar sağlamışlardır.

SMS ile Pazarlamanın Faydaları

SMS’in pazarlama piyasasındaki yerinin büyük olmasının temel sebeplerinden bir tanesi birden fazla kişiye anında ulaşabilmesindendir. Bu özelliği SMS’i şirketler arasında vazgeçilmez kılmaktadır. Bir SMS mesajı kullanıcıya ulaştığında saniyeler içerisinde açılıp okunur. Araştırmalara göre ulaştırılan SMS’lerin %70’i ilk ulaştığı üç dakika içerisinde açılıp okunuyor. Bu SMS’i en cazip tanıtım araçları arasında yukarılara taşıyor.

SMS’in bir diğer kolaylığı ise müşterilerin 3’te 1’inin SMS’lere geri dönüş yapıyor olması. Müşteriler gelen SMS ile birlikte cazip teklifleri ve indirimleri görüp firmaya bir geri dönüş yaparak bu indirim ve kampanyalardan yararlanmak istediklerini beyan ediyorlar. Bu etkileşim şirkete oldukça büyük bir kar olarak dönüyor. SMS’in düşük maliyetli fakat büyük getirili olmasının en büyük sebeplerinden birisi bu özelliğidir.

SMS mobil pazarlamanın en çok gelir getiren biçimidir. SMS sayesinde birçok kişiye ulaşıp onlara cazip teklifler ve fırsatlar sunarak onları markanıza çekebilirsiniz. Markanıza çektiğiniz kişiler sizden mal veya hizmet alırlar ve düşük bir maliyetle ürününüzü tanıtıp satarak büyük gelirler elde edersiniz.

SMS ile Geri Dönüş Alabilmek İçin Ne Yapılmalı?

Müşteriye ulaştırdığınız her SMS size garantili bir geri dönüş sağlamaz. Bu geri dönüşleri alabilmeniz için içeriğinizin yeterli düzeyde ilgi çekici olması gerekmektedir. Müşterilerinizi tanıyıp onlara uygun içerikler yaratmalısınız. SMS pazarlaması yaparken 160 karakteri dikkatlice kullanmalı ilgi çekici ve vurucu bir dil kullanmalısınız. Kampanyanızı en iyi şekilde anlatacak kelimeleri seçtikten sonra müşterilerinizin geri dönüşü kaçınılmaz olacaktır. İndirim ve avantajlı fiyatlar her zaman müşterinin ilgisini çekmek için kullanılan basit bir yöntemdir.

Müşteriyi geri dönüşe teşvik etmek için indirimlerinizi doğru zaman aralığında yayınlamalısınız. Kimse evde dinlenirken ya da pazar gecesi iş hazırlığı yaparken marka SMS’leri almak istemez. Bu tip zamanlamalara dikkat ederseniz SMS stratejiniz her zaman başarıya ulaşabilir.
SMS yüksek bir açılma oranına sahiptir. Yazdığınız her mesaj bildirim olarak kullanıcının cep telefonuna gittiğinde bildirimi silmek için mesajı açmak durumundadır ve yazılan teklifi müşteri okur.

Müşteriye SMS ile yeni ürün duyuruları yapmak oldukça caziptir. Ulaşacağı neredeyse garantili bir yöntem olan SMS, broşür, dergi reklamı gibi eski tip marka reklamlarını geride bırakarak sektörde liderlerin bile tercihi olmayı başarmıştır.

Müşterilerinizle ile SMS aracılığı ile bağlantı kurun ve onların sizin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullandıklarındaki deneyimlerden yararlanın. Böylece ürünlerinizi bir üst seviyeye taşıyabilir daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

SMS sadece bir mesajdan oluşmamalı diğer yapılan reklam türleriyle de etkileşim halinde geliştirilmelidir. İçeriği zengin SMS her daim müşteri kazandırır. SMS ile ürün ve hizmetleriniz üzerine yaptığınız kampanyalarınızı birbirlerine bağlayabilir bu sayede daha geniş kitlelere ulaşıp satış rakamlarınızı artırabilirsiniz.

Bir SMS sadece alelade bir mesajdan oluşmamalıdır. SMS stratejinizi diğer yan reklam ürünleriyle harmanlayarak geliştirdiğinizde çok güçlü bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz. Birbirine SMS ile bağladığınız kampanyalar daha büyük kitlelere ulaşarak müşteri bakımından size büyük geri dönüşler sağlayacaktır.

 

İleti Merkezi e-posta listemize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2016'nın Pazarlama Trendleri

Tahminlerimize göre 2016 senesinde oluşacak pazarlama eğilimlerine uygun bir liste oluşturduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

Muhasebeciler İçin Toplu SMS

Toplu SMS birçok iş kolu için büyük kolaylıklar sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde günlük işleriniz daha kolay bir hale gelirken...

10bin smste kampanya

İleti Merkezi Artık Cebinizde

iPhone veya Android cihazlarınızdaki telefon rehberini kullanarak toplu SMS göndermek için uygulamalarımızı indirin.

İleti Merkezi Android Uygulaması İleti Merkezi iPhone Uygulaması

Kredi Kartı ve Banka Kartı ile 7/24 Online Ödeme Seçeneği

Ödemelerinizi günün her saatinde kredi kartı veya banka kartı ile online olarak yapabilir ve toplu SMS göndermeye kesintisiz devam edebilirsiniz.


Turkcell Vodafone Türk Telekom
×

E-posta listemize üye olun %10 indirim kuponu kazanın.