Toplu SMS

SMS ile Pazarlama Stratejinizi Yeniden Düşünmenizi Sağlayacak 4 Öneri

sms-ile-pazarlama-stratejinizi-yeniden-dusunmenizi-saglayacak-4-oneri

SMS ile Pazarlama Stratejinizi Yeniden Düşünmenizi Sağlayacak 4 Öneri

Neredeyse her firma kendi sektöründeki bilinirliğini artırmak amacıyla SMS üzerinden kampanyalar düzenler. Hatta öyle ki birçok firma reklam stratejilerini sırf SMS’e yoğunlaştırmış durumdadır.

Fakat SMS ile pazarlama oldukça iyi planlama ve operasyon gerektiren bir pazarlama biçimidir. Eğer iyi planlanıp organize edilmezse SMS tanıtımı ve pazarlaması şirket için oldukça negatif bir geri dönüşe sebep olabilir.

1. Gönderdiğiniz Mesajların Arasını İyi Ayarlamalısınız

Hitap ettiğiniz müşteri her gün yüzlerce iş ile uğraşıyor. Bunu hesaba katarak kampanyalarınızı ve mesajlarınızı iyi verebilmek adına oldukça dikkatli zamanlar seçmelisiniz. Gün içerisinden birden fazla spam şeklinde mesaj atmanız, marka bilinirliğinize katkı sağlamayacak aksine bunu kötü yönde etkileyecektir.

SMS gönderilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu SMS’in saatidir. Özellikle sabah çok erken saatler ve akşam çok geç saatler tercih edilmemelidir. Akşam iş stresinden evine rahat ortamına dönmüş bir kişi, gelen SMS’i rahatsızlık olarak algılar ve müşterinizi kaybetmiş olursunuz.

Bu tip iletişimde müşteri ile ilk temas oldukça önemlidir. Sabırlı olun ve SMS’inizde müşterinize belirli fırsatlar sunun. Onların geri dönüşü sayesinde çeşitli hediyeler ve imkânlar sunun. Böylece müşterinizi kaybetmeden SMS atacağınız kitleyi de muhafaza etmiş olursunuz.

2. Ulaştırdığınız Her Mesaj Bir Amaca ve Tona Sahip Olmalıdır

Yazdığınız her şey bir amaca uygun olmalıdır. Bir cümle yazıyorsanız her sözcük ürününüzü daha iyi kılacak ve müşterinize ulaştırırken onu önemli bir yerde konumlandıracak şekilde seçilmelidir.

Şirketinizin duruşu ve kitlenize göre bir üslup seçmelisiniz. Eğer bunu doğru ayarlayamazsanız üslubunuz nedeniyle müşterilerinize itici gelebilirsiniz. Böyle durumlarda en iyi yöntem mesajı atmadan önce birkaç kere okuyarak göndermenizdir. Mesajları yüz yüze bir iletişim halinde olmadığınızı bilerek atmalısınız. Üslupta yapacağınız herhangi bir hata yanlış anlaşılmanıza neden olabilir.

3. Promosyonlarınızı İyi Seçin

Promosyonlar müşterilerinize verdiğiniz ilgi çekici tekliflerdir ve promosyonları vererek onları ürüne yönlendirmek üzere teşvik edersiniz. Sattığınız ürüne dair indirimler ve kolay ulaşılabilen bedava servisler SMS pazarlamanızı başarılı kılar.

Yaptığınız promosyonun ürününüze kattığı değeri tartarak müşterilerinize ulaşın. Eğer müşterileriniz için ürününüze değersiz bir promosyon biçerseniz SMS’leriniz odak müşterileriniz için değersizleşir.

Geri dönüşleri iyice analiz edip ona göre SMS stratejinizi belirlemelisiniz. Başarısız bir kampanyayı tekrarlayarak iyi sonuçlar elde edemezsiniz. İyi olduğunu düşünseniz bile kampanyanızı geride bırakıp müşterinize ulaşmanın ve onu ürüne çekmenin farklı yollarını araştırmalısınız.

4. Müşteri Deneyimine de En Az SMS Üzerinden Pazarlama Kadar Önem Verin

Müşterinize bir hizmet vadettiniz. Devamında bu hizmeti ona en iyi şekilde sunmalısınız. Buradaki temel nokta verdiğiniz hizmetin kalitesini sorgulamanız. Reklam ve SMS pazarlaması size gereken müşteriyi sağlar fakat müşterilerinizi memnun etmek sadece sağladığınız ürüne ve hizmete bağlıdır.

Hizmetinizden memnun kalan veya kalmayan birinin tespiti de SMS sayesinde yapılabilir. Bunun için belirli bir konuda müşterilerinizden öneri şikayet veya taleplerini isteyebilir, onları sizin belirleyeceğiniz sorulardan oluşan bir ankete dahil edebilirsiniz. Böylece hızlı bir geri dönüş alıp, yoğunlaşmanız ve düzenlemeniz gereken alanları ölçümleyerek hataları onarabilirsiniz.

İleti Merkezi e-posta listemize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2016'nın Pazarlama Trendleri

Tahminlerimize göre 2016 senesinde oluşacak pazarlama eğilimlerine uygun bir liste oluşturduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

Muhasebeciler İçin Toplu SMS

Toplu SMS birçok iş kolu için büyük kolaylıklar sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde günlük işleriniz daha kolay bir hale gelirken...

10bin smste kampanya

İleti Merkezi Artık Cebinizde

iPhone veya Android cihazlarınızdaki telefon rehberini kullanarak toplu SMS göndermek için uygulamalarımızı indirin.

İleti Merkezi Android Uygulaması İleti Merkezi iPhone Uygulaması

Kredi Kartı ve Banka Kartı ile 7/24 Online Ödeme Seçeneği

Ödemelerinizi günün her saatinde kredi kartı veya banka kartı ile online olarak yapabilir ve toplu SMS göndermeye kesintisiz devam edebilirsiniz.


Turkcell Vodafone Türk Telekom
×

E-posta listemize üye olun %10 indirim kuponu kazanın.