Toplu SMS

Mobil Pazarlamada SMS’in Yeri

mobil-pazarlamada-sms-in-yeri

Mobil Pazarlamada SMS’in Yeri

SMS’in en önemli özelliği toplumun her kesimine erişebilmesidir. Bir firma ulaşmak istediği müşterilerine en rahat biçimde SMS ile ulaşabilir. SMS geri dönüşü en fazla olan pazarlama biçimlerinden biri olduğundan, harcanan para ve zaman şirkete önemli bir katkı sağlamalıdır. Bunun için SMS temelli, sağlam bir pazarlama stratejisi planlanmalıdır.

Kampanyanızı SMS Üzerinden Yönlendirmek

SMS ile pazarlama stratejinizin başarılı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bunlardan ilki hedef kitlenizi harekete geçirecek cümleler kurmaktan geçer. Potansiyel müşterilerinize attığınız mesajın içeriği davetkâr olmalı ve onu sizin SMS listenize katılmaya ikna etmelidir. “Katılın” kelimesi bu tip etkileyici ve harekete geçirici mesajlarda oldukça önemlidir. “Katılın” sözcüğü müşterinizle göz teması kurduğunuzdaki etkiyi yaratır. Sıklıkla bu sözcüğü kullanarak kitlelerinizi markanıza doğru harekete geçirebilirsiniz.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte kişisel ihtiyaçlar daha da çeşitlendi ve belirli stereotiplerden daha farklı şekilde insanlara ulaşmak önem kazandı. Çeşitlenen bilişim teknolojileri her bireyin karakteristik özelliklerine ve seçimlerine göre kampanyalar düzenlemek olanaklar dâhiline indi. SMS bu yolların en büyük kitlelere ulaşabileni olduğu için mobil pazarlama sektöründe sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yerini aldı.

Müşteri ile SMS aracılığı ile bağlantı ve devamında ilişki kurarak onların deneyimlerinden faydalanın. Böylece şirketinizin verdiği hizmetleri onların geri dönüşleri doğrultusunda geliştirebilir, daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Bir SMS sadece alelade bir mesajdan oluşmamalıdır. SMS stratejinizi diğer yan reklam ürünleriyle harmanlayarak geliştirdiğinizde çok güçlü bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz. Birbirine SMS ile bağladığınız kampanyalar daha büyük kitlelere ulaşarak müşteri bakımından size büyük geri dönüşler sağlayacaktır. Hedef kitleniz üzerinde iyi bir şekilde çalışın. Böylece hataya yer bırakmaksızın SMS stratejinizi onlar üzerinde uygulayabilirsiniz.

Şirketinizin yaptığı kampanyaları daha önce sizden alışveriş yapmış veya hizmet almış kişilere tam zamanında ulaştıran bir SMS sayesinde, pazarlama stratejinizin meyvesini en iyi şekilde toplayabilirsiniz.

SMS’in mesajı net ve direkt olmalı. İnsanlar onlara vadedileni net bir şekilde anladıkları sürece sizden hizmet almaya devam edeceklerdir. Onlara özel fırsatlar sunduğunuzda sektörünüzdeki rakiplerinizden hep bir adım önde olursunuz.
160 kelimelik bir SMSte yazdığınız her harfin ayrı bir değeri var. Mesajınızın net olmasının yanında içerdiği sözcükler de amacına uygun ve direkt olmalı. Anahtar kelimeler kullanarak anlattığınız hizmetiniz SMSi okuyan kişi için daha anlamlı ve akılda kalıcı olacaktır. Sloganlar da etkili bir SMS kampanyası için oldukça önemlidir.

Bazen sadece bir SMS hedef kitlenizi harekete geçirmeye yeterli olmayabilir. Bu neden işleri biraz daha kızıştırabilirsiniz. Hizmet ve ürünleriniz için yarışmalar düzenleyip müşterilerinizin ilgisini yönlendirebilirsiniz. Böylece ulaştırdığınız SMS sadece bir SMS olmaktan çıkarak bir ödül oyunu halini alacaktır. Böylece henüz müşteriniz olmayan kişileri de yarışmaya dâhil ederek yeni müşteriler kazanabilir, insanların ilgisini markanıza yönlendirebilirsiniz.

SMS ile pazarlamak düşük bütçeli, düşük teknolojik altyapı gerektiren fakat oldukça seviyeli ve iyi bir geri dönüş potansiyeli olan bir pazarlama yöntemidir. Eğer stratejinizi iyi bir şekilde oturtursanız hiç zaman kaybetmeyecek ve birçok müşteri kazanmış olacaksınız.

İleti Merkezi e-posta listemize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2016'nın Pazarlama Trendleri

Tahminlerimize göre 2016 senesinde oluşacak pazarlama eğilimlerine uygun bir liste oluşturduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

Muhasebeciler İçin Toplu SMS

Toplu SMS birçok iş kolu için büyük kolaylıklar sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde günlük işleriniz daha kolay bir hale gelirken...

10bin smste kampanya

İleti Merkezi Artık Cebinizde

iPhone veya Android cihazlarınızdaki telefon rehberini kullanarak toplu SMS göndermek için uygulamalarımızı indirin.

İleti Merkezi Android Uygulaması İleti Merkezi iPhone Uygulaması

Kredi Kartı ve Banka Kartı ile 7/24 Online Ödeme Seçeneği

Ödemelerinizi günün her saatinde kredi kartı veya banka kartı ile online olarak yapabilir ve toplu SMS göndermeye kesintisiz devam edebilirsiniz.


Turkcell Vodafone Türk Telekom
×

E-posta listemize üye olun %10 indirim kuponu kazanın.