Toplu SMS

Tanımadığınız Müşterilerin, SMS Listesini Satın Alacak Mısınız?

tanimadiginiz-musterilerin-sms-listesini-satin-alacak-misiniz

Tanımadığınız Müşterilerin, SMS Listesini Satın Alacak Mısınız?

SMS pazarlama yöntemi ve mobil pazarlama uygulamaları kullanıyorsunuz ve gönderim yapacağınız kişilerin cep telefonu listesini; toplu SMS satan bir firmadan aldınız. Satın aldığınız liste hedef kitlenizle birebir örtüşüyor. Dikkat! Kendinizden çok eminsiniz ve satın aldığınız listeye toplu SMS yolladınız… Ne yazık ki çoğunlukla çok küçük yüzdelerde olumlu geri dönüşler dışında alacağınız yanıtların örnekleri şöyle olacak:

Numaramı nereden buldunuz?
Sizden bir daha SMS almak istemiyorum!  
Mesajınızı şikayet konusu yapacağım.                    
Tanımadığım birinden/firmadan gelen mesajı neden dikkate alayım.

Yani siz minimum müşteri kazanırken maksimum potansiyel müşterilerinize giden tüm yolları kapattınız. Üstelik bunu para ödeyip kendi ellerinizle yaptınız. Lütfen toplu SMS satımı yapan firmalardan SMS listesi satın almayın. Neden mi?

Gelin size çarpıcı bir örnek vereyim. Siz evde herhangi bir durumda oturuyor iken izinsiz kapıdan içeri dalış yapan birinden davetiyesini aldığınız düğüne, vereceğiniz ilk tepki nasıl olurdu?  Düğünü ve tanıyor olduğunuz mutlu çifti düşünmez, davetiyeyi okurken kızgınlıktan “evime izinsiz nasıl girersin” tepkisine odaklanmış olurdunuz. İşte o anda artık o düğünün ne kadar görkemli değerli olacağının, sahiplerinin harcadığı emeğin öneminin, sizin orada ne kadar güzel vakit geçireceğiniz bir önemi kalmamış olur.

Kollarınızı Sıvayın ve Müşterilerinize Yakınlaşın;

Dikkatlerinizi yakalamışken mola vermeden konuya derinlemesine yaklaşayım artık ve doğru soruyu soralım.

 • İhtiyacınız olan şey nedir?
 • Ürünlerinizle kalitenizle ve hizmetlerinizle ilgilenen insanların numaralarının olduğu bir listedir.

Beklemeyin hemen o listeyi en samimi, en ekonomik ve en hızlı şekilde nasıl oluşturacağınıza odaklanın. SMS pazarlama yöntemi nasıl teknolojinin sunduğu, masa başından hedef kitlenizle etkileşebileceğiniz bir parametre ise gene teknolojik planlama ve uygulama ile o listeyi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Müşteri listesi oluşturmanın bin bir türlü yolu;

-Web sayfasında oluşturulacak veya yapılan işe göre müşteriye kendi dolduracağı kısa anlamlı formlar oluşturup vermek,
-Var olan müşteri portföyünü değerlendirmek,
-Korkmadan insanlardan numaralarını isteyin ve memnuniyetlerini paylaşacaklarını da unutmayın,
-Anketler hazırlayın,
-Pazarlama planınıza uygun rotalara potansiyel müşterilere kendinizi tanıtabileceğiniz standlar kurun ve onlara hangi amaçla SMS yollayacağınızı anlatın.
-Promosyonlarınızı, davetlerinizi ve etkinliklerinizi, kampanyalarınızı, yarışmalarınızı müşterilerinize ulaştırabilmek için iletişim bilgilerini isteyin.
-Yapılan işin durumuna göre potansiyel müşterilerinize uzman görüşüne ihtiyaç duyarlarsa kendileri ile iletişime geçeceğinizi belirtin.

Kısa sürede teknolojinin nimetlerinden de akıllıca faydalandınız mı işte kendi oluşturduğunuz, sizden haberi olan potansiyel müşterilerinizin listesi artık hazır. Kendi emeğinizle planlanmış çalışmalarınızla hazırladığınız bu listeler; hem size ve çalışanlarınıza kendi hedef müşteri kitlenizi daha yakından tanıma fırsatı verecek hem de bankadaki yatırım hesabı gibi birikimlerinizle sürekli geri dönüş alabileceğiniz bir kazanım haline gelecektir. Bir süre sonra hedef kitlenizin geri dönüşlerinin analiziyle, müşterilerinizin ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili reflekslerini daha iyi kavrayıp, o reflekslere uygun manevra geliştirebileceksiniz.

Pazarlama yöntemleri giderek artmış olsa da, her bir pazarlama yöntem ve teknikleri koşullara göre seçilmelidir dense de, yükselen değer samimi yaklaşımlardır. SMS’lerinizi gerçekten ürünlerinize ve hizmetlerinize önem verenlere beğenenlere gönderin. Sizi tanımayanlara kendinizi SMSlerle hatırlatacağınızı, etkinliklere davet edeceğinizi, promosyon dağıtımlarına dahil edeceğinizi, müşterilerinizi ilgilendiren bilgilendirmeler yapacağınızı, özel ve stokla sınırlı kampanyalardan haberdar olabilecekleri bilgisini verin. Bir kez rızalarını aldınız mı müşterileriniz sizden SMS bekliyor olacaktır. Parayla her şeyi satın alamayacağımız söylemini revize edersek “Parayla satın aldığımız SMS listeleri gelecek müşterilerimizle tanışmadan kaybetmemize sebep olabilir”.

Toplu SMS ile markanızdan bahsedecekseniz bunu sağlayan iyi bir firma ile çalışıp, müşterilere sıkça SMS atmak yerine özel günlerinde kutlamalarla yada promosyonlarınız ile kendinizi hatırlatmanız en doğrusu olacaktır.

İleti Merkezi e-posta listemize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Seth Godin'e Göre İzinli Pazarlama

Pazarlama alanında uluslararası üne sahip Seth Godin, izinli pazarlama modelinin yaratıcısıdır. Pazarlamayı çekici ve olağan kılan birçok fikir üreten...

İzinli Pazarlama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pazarlama piyasası genel olarak hitap edeceği zümreyi kitleler halinde belirleyerek ona göre bir strateji belirler.


Yorumlar

  10bin smste kampanya

  İleti Merkezi Artık Cebinizde

  iPhone veya Android cihazlarınızdaki telefon rehberini kullanarak toplu SMS göndermek için uygulamalarımızı indirin.

  İleti Merkezi Android Uygulaması İleti Merkezi iPhone Uygulaması

  Kredi Kartı ve Banka Kartı ile 7/24 Online Ödeme Seçeneği

  Ödemelerinizi günün her saatinde kredi kartı veya banka kartı ile online olarak yapabilir ve toplu SMS göndermeye kesintisiz devam edebilirsiniz.


  Turkcell Vodafone Türk Telekom
  ×

  E-posta listemize üye olun %10 indirim kuponu kazanın.