Toplu SMS

Toplu SMS için Başlık İşlemleri

toplu-sms-icin-baslik-islemleri

Toplu SMS için Başlık İşlemleri

İletimerkezi, iletişim sektöründeki denetleyici kurum olan BTK(Bilgi Teknolojileri Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş bir işletmecidir, bu yüzden toplu sms gönderimlerinizin başarılı bir şekilde yapılması ve yasalara uygun olması için BTK tarafından çıkartılmış olan yönetmeliklere uygun olarak işlemlerini sürdürür. Yönetmelikler doğrultusunda, her abonesinden bazı bilgileri almakla yükümlüdür. Herhangi bir telefon operatörü aboneliğinde sizden istenen belgeleri iletimerkezi'de istemektedir. Toplu sms gönderme için gerekli olan evraklara buradan bakabilirsiniz.

STH hizmeti sunan işletmecilerden İletimerkezi gibi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca hazırlanan ve 28/07/2010 tarih 27655 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin 15 inci maddesinin altıncı fıkrası gereğince, çalıştıkları kişi veya kurumlardan bu belgeleri eksiksiz olarak almaları istenmektedir.

Yasal mevzuatların dışında oluşturduğunuz başlıkların size ait bir markanın, firmanın, derneğin veya internet sitenizin ismi olmasına, başlığın sizi temsil ettiğini göstermeniz için evrakların bize iletilmesi önemlidir, bu şekilde sizinle rakip olan firmalar sizin isminizle, sizi rahatsız edecek mesajlar atmasının önüne geçmiş oluruz. Hem sizin hemde rakiplerinizin, rekabet ortamında bir haksızlık oluşmaması için belgelerin iletilmesi önemlidir.
 

Başlık talebi

Başlık taleplerinizi, online sms gönderme panelinizde Ayarlar menüsünün altında Başlık İşlemleri kısmından bulabilirsiniz.

Başlık oluştururken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus vardır. Başlıklarda Türkçe karakterler kullanmamalısınız, başlığınız en fazla onbir en az üç karakterden oluşmalıdır. Eğer markanız, firma isminiz, internet siteniz veya derneğinizin ismi onbir karakterden uzunsa anlamlı kısaltmaları kullanabilirsiniz, genellikle başlıktan sesli harfleri çıkartarak başlığınız 11 karaktere kadar küçültülebilir, insan beyni sesli harfler çıksada telefona gelen mesajda bu başlığın hangi fimaya veya markaya ait olduğunu otomatik olarak anlayacaktır. Başlıklarınız sadece sayılardan oluşmamalı ve anlamlı olmalıdır, başlık kısmına kendi cep telefonu veya şirket telefonunuzu yazmamalısınız, başlıklı sms sizin firmanızı, markanızın adı ile iletilmelidir. Başlıklı mesajlara, kullanıcılar telefonları üzerinden cevap mesajı gönderememektedir.

İleti Merkezi e-posta listemize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Başlık işlemleri

Başlık nedir? Gönderdiğiniz smslerde, alıcının telefonunda, gönderen kişiyi temsil eden cep telefonu numarası yerine gözükecek.


Yorumlar

  10bin smste kampanya

  İleti Merkezi Artık Cebinizde

  iPhone veya Android cihazlarınızdaki telefon rehberini kullanarak toplu SMS göndermek için uygulamalarımızı indirin.

  İleti Merkezi Android Uygulaması İleti Merkezi iPhone Uygulaması

  Kredi Kartı ve Banka Kartı ile 7/24 Online Ödeme Seçeneği

  Ödemelerinizi günün her saatinde kredi kartı veya banka kartı ile online olarak yapabilir ve toplu SMS göndermeye kesintisiz devam edebilirsiniz.


  Turkcell Vodafone Türk Telekom
  ×

  E-posta listemize üye olun %10 indirim kuponu kazanın.