İzinli Pazarlama

Yeni E-Ticaret Yasası 1 Mayıs’tan itibaren Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giriyor. Yeni yasadan sonra firmalar, e-posta ya da SMS gibi elektronik ileti kanalları kullanarak yapacağı gönderimlerde, iletilerin gönderildiği kişilerin önceden izinlerini alması gerekiyor.

İzinli Pazarlama

Yeni E-Ticaret Yasası 1 Mayıs’tan itibaren Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giriyor. Yeni yasadan sonra firmalar, e-posta ya da SMS gibi elektronik ileti kanalları kullanarak yapacağı gönderimlerde, iletilerin gönderildiği kişilerin önceden izinlerini alması gerekiyor. Bu yasa düzenlemesinde firmalar arasında yapılan iletişimlerde bir izin kısıtlaması getirilmemiştir.

Elektronik ileti, sadece SMS değil, aynı zamanda e-mail, faks, otomatik aramalar, telefonla yapılan aramalar, çağrı merkezleri tarafından yapılan aramalar, ticari amaçla gönderilen tüm içerikleri kapsıyor.

Nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Kullanıcılarınızdan yazılı veya her türlü elektronik ortam üstünden onay alabilirsiniz. Reklam ve pazarlama amaçlı yaptığınız gönderimlerde mutlaka mesaj metniniz içerisinde kullanıcının size ulaşabileceği iletişim numaralarınızı yazın, izin aldığınız müşterilerinizin daha sonra bu izinden vazgeçebileceğini belirtmelisiniz.

Satın alınan ürün / hizmete ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik iletiler için ayrıca onay aranmaz.


Bunlar ilginizi çekebilir

Blog görsel 1
26 Kasım 2015

Pazarlama

Mobil Pazarlama ve Müşteri Odaklı Stratejiler Geliştirmenin Önemi

Geçtiğimiz her gün mobil dünya bir adım ileri giderek piyasayı yeni ürünlerle geliştiriyor. Her yeni çıkan ürün beraberinde getirdiği yenilikler sayesinde birçok sektörü geliştiriyor ya da yeni sektörlerin kapısını açıyor.

Devamını okuarrow-right
Blog görsel 1
30 Ocak 2016

Pazarlama

Bütünleşik Pazarlama Nedir?

Bütünleşik pazarlama, var olan her alanda müşteriye ulaşımı ve reklam kampanyalarını yönetirken markanızda var olan her pazarlama aracının bu yönde kullanılmasını öngören bir pazarlama biçimidir.

Devamını okuarrow-right
Blog görsel 1
16 Ocak 2016

Pazarlama

Mobil Stratejiler ve Mobil Planlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mobil kullanım günümüzde birçok taşınabilir elektronik cihazla birlikte en üst seviyeye ulaşmış durumda. Gelecek 10 yıl içerisinde oldukça ilginç cihazlar göreceğimiz kesin. Daha şimdiden giyilebilir teknolojinin vardığı nokta görülebilir derecede bilimkurgu filmlerinden bize ulaşmış gibi gözüküyor.

Devamını okuarrow-right