Toplu SMS

Kobilerin Dikkat Etmesi Gereken SMS Planlama Stratejileri Nelerdir?

kobilerin-dikkat-etmesi-gereken-sms-planlama-stratejileri-nelerdir

Kobilerin Dikkat Etmesi Gereken SMS Planlama Stratejileri Nelerdir?

Bütçe, Kobiler için her zaman içerisinden çıkması oldukça problemli bir sorun olmuştur. Kobiler hazırladıkları bütçelerde, işlerini olduğu gibi muhafaza etmek yerine onu bir adım ileriye götürmek için çabalarlar. Yatırım yapmak ve kobilik bir risk işidir ve bu yükü omuzlayan kobiler her zaman bütçelerini iyi planlarlar. Ayarladıkları bütçeler, genel olarak küçük çapta iş tanıtımlarını da içerir. Bu tanıtımlar ve pazarlama stratejileri arasında küçük ve orta çapta işletmelerin en çok işine yarayacak pazarlama biçimi SMS pazarlamasıdır.

Kobiler, SMS ile işlerini ve ürünlerini pazarlarken çeşitli programlama ve planlamalar yaparak işlerini gerçekleştirmelilerdir. Uygulanan çeşitli stratejiler sayesinde marka bilinirliği artarken akılda kalıcılık da bununla birlikte yükselir.

Çeşitli yöntemlerle SMS planlamalarınızı uygulayabilirsiniz.

1. Randevularınızı SMS ile Hatırlatarak Kurumsal Kimliğiniz Koruyun.

Bu siz ve şirketiniz için oldukça önemlidir. Müşteriniz, kurumsallaştığınızı anlayarak size daha ciddiyetle bakacak ve güvenecektir. Ayrıca böyle küçük anımsatmalar sayesinde randevularınızı ayarlayabilir gereksiz vakit kayıplarını önleyebilirsiniz.

2.Müşterilerinizi Yakından Takip Ederek Onların Özel Günlerini İhmal Etmeyin

Bayramlar ve kutlanan diğer özel günler sayesinde müşterilerinize ulaşabilir hatta çeşitli kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Genellikle doğum günleri problemli verilerdir. Eğer doğum günlerinden emin değilseniz doğum günlerini atlayın. Sevgililer Günü, Yılbaşı, 29 Ekim, 23 Nisan gibi spesifik ve net günlere yönelmeniz müşteriniz ile kuracağınız samimiyeti etkileyecektir.

3. Müşterilerinizi Promosyonlarınızdan ve Yararlı Bilgilerden Haberdar Edin

SMS’lerinizle müşterilerinizi, şirketiniz ve ürünleriniz hakkında bilgilendirebilirsiniz. Bu güncel bilgiler sayesinde müşterilerinizin hafızasında yer edinip onların ürünlerinize yönelmesini sağlayabilirsiniz.

4. Etkinlik Haberlerini Ulaştırın

SMS atarak her yapacağınız etkinliği, ilgili kişilere iletin. Böylece yapacağınız her etkinlikte hatırı sayılır miktarda müşterinizi ağırlayabilir, onlarla etkileşime geçerek planlarınızı ve ürünlerinizi onlara gösterebilirsiniz. Artan talep sayesinde işlerinizi bir kademe yukarıya taşıyarak dilediğiniz satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

SMS’in yarattığı müşteri kazanımları arasında en dikkat çekici olanı, sizin markanızın hizmetini daha önce almamış ya da alıp bırakmış kişileri yeniden markanıza döndürebilme şansını sağlamasıdır. Böylece pazarladığınız servis veya ürünü direkt olarak müşterilerinizle buluşturabilir, faydalarından bahsederek onları markanızdan hizmet alma yönünde teşvik edebilirsiniz.

Elbette SMS’leri atarken dikkat etmeniz gereken en öncelikli unsurlardan biri SMS’in sıklığıdır. Müşterinizi kazanabileceğiniz gibi onlara fazla SMS atarak onları markanızdan soğutabilirsiniz de. Mesajlarınızın arasını iyi ayarlayarak ve bu mesajlarda etkili bir dil kullanarak müşterilerinizi cezbedebilirsiniz.

Düşük ve orta büyüklükte işletmeler için tanıtımın önemi yadsınamaz. Bu nedenle tanıtım stratejinizi en iyi şekilde planlayarak yapabileceklerinizi müşterilerinize göstermelisiniz. Müşterilerinizin sizden alacağı hizmetin vadettikleriniz ile çatışmaması durumunda kalıcı bir müşteri elde etmiş olursunuz.

Sektörünüzde ses getirecek bir tanıtım SMS pazarlama stratejisiyle markanızı yüksek yerlere taşıyabilirsiniz. SMS pazarlama sayesinde iyi ilişkiler edinerek müşterilerinizin gözünde sektördeki rakiplerinizden her zaman üstün olun.

İleti Merkezi e-posta listemize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2016'nın Pazarlama Trendleri

Tahminlerimize göre 2016 senesinde oluşacak pazarlama eğilimlerine uygun bir liste oluşturduk ve sizlerle paylaşıyoruz.

Muhasebeciler İçin Toplu SMS

Toplu SMS birçok iş kolu için büyük kolaylıklar sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde günlük işleriniz daha kolay bir hale gelirken...

10bin smste kampanya

İleti Merkezi Artık Cebinizde

iPhone veya Android cihazlarınızdaki telefon rehberini kullanarak toplu SMS göndermek için uygulamalarımızı indirin.

İleti Merkezi Android Uygulaması İleti Merkezi iPhone Uygulaması

Kredi Kartı ve Banka Kartı ile 7/24 Online Ödeme Seçeneği

Ödemelerinizi günün her saatinde kredi kartı veya banka kartı ile online olarak yapabilir ve toplu SMS göndermeye kesintisiz devam edebilirsiniz.


Turkcell Vodafone Türk Telekom
×

E-posta listemize üye olun %10 indirim kuponu kazanın.